Indexace stránek ve vyhledávačích

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Po vytvoření nového nebo generální úpravě starého webu je vhodné pozvat internetové vyhledávače na své stránky. Především tak zkrátíte dobu, než vaše stránky vyhledávač najde přes některou z odkazujících url adres na minimum. Nejlepší je poskytnout vyhledávacím robotům celou mapu webu. Řekneme si také pár slov o registraci do internetových katalogů.

Pokud spouštíte nový web nebo přidáváte novou stránku, která ještě není zaindexována, tak je potřeba o tom dát vědět také vyhledávači. Určitě je nutné, aby na vaši novou stránku nebo web odkazoval některý zpětný odkaz z venčí – internetu. Poté může vaší stránku navštívit vyhledávací robot a zaindexovat ji. Stránka, která na vás odkazuje vám předá část svého PageRanku. Nepostačí tedy pouze prolinkování stránek v rámci vašeho webu, což má vliv až v případě, že o Vašem webu vyhledávače již ví.

Zpětné odkazy jsou určitě zaručeným způsobem, jak se na vaše stránky vyhledávací robot dříve či později dostane. Pokud chcete snížit tuto dobu na minimum, dejte o sobě vědět vyhledávačům přímo.

Způsoby zrychlení indexace

 • Zadat URL přímo do formuláře
 • Přidat sitemapu
 • Zpětné odkazy
  • kvalitní obsah
  • sociální sítě
  • komentáře
  • katalogy

Jak oznámit vyhledávači existenci nové stránky přímo?

Lepší a rychlejší možností je oznámit vyhledávači existenci nové stránky (stránek). To lze provést pomocí speciálních formulářů jednotlivých vyhledávačů. Zde je výčet těch hlavních:

Pokud takto zaregistrujete vaše nové stránky, přidají se do seznamu a robot je navštíví automaticky. Není potřeba přidávat manuálně každou stránku, postačí úvodní stránka a robot si už najde navigaci nebo mapu webu z které se dostane na ostatní stránky. Výhodou je, že Vás to nic nestojí a dostanete se rychleji do povědomí vyhledávačů.

Přilákejte vyhledávacího robota na vaše stránky pomocí formulářů k tomu určených.

Indexace do Seznamu

Je obyčejně pomalejší a problemtičtější.

Aktualizace náhledů v SERPu

Výše zmíněný formulář pro přidání stránky do Seznamu má ještě jednu funkci. Pokud změníte design svých stránek je vhodné, aby tuto vizuální změnu zaregistroval i SERP. Tuto funkci plní právě i formulář pro přidání stránky, stačí tedy po úpravě vzhledu znovu „vnutit“ Seznamu váš web a změny se projeví během pár dnů.

Náhled vašeho webu lze aktualizovat u Seznamu pomocí formuláře pro přidání stránky.

Řešíte indexaci a SEO?

Potřebujete si zkontrolovat zda děláte v SEO vše správně?
Nebo potřebujete pouze inspiraci pro další správné kroky, které je potřeba v optimalizace webu udělat?

Pak zkuste tento nástroj, kde jsou sestavené ověřené úkoly do checklistů od předních SEO specialistů:

Projděte si přes 130 úkolů ze SEO v základní verzi ZDARMA.

Follow me

Petr Jiránek

On-line marketing mě baví přes 10 let. Začínal jsem se SEO, nyní se starám hlavně o PPC kampaně našich klientů, mám přesah do projektového řízení. Fascinuje mě použitelnost webu se zvyšováním konverzního poměru.
Chci mít rozhled a prahnu po informacích.
Petr Jiránek
Follow me

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>