Indexace stránek ve vyhledávačích

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Po vytvoření nového nebo generální úpravě starého webu je vhodné pozvat internetové vyhledávače na své stránky. Především tak zkrátíte dobu, než vaše stránky vyhledávač najde přes některou z odkazujících url adres na minimum. Nejlepší je poskytnout vyhledávacím robotům celou mapu webu. Řekneme si také pár slov o registraci do internetových katalogů.

Pokud spouštíte nový web nebo přidáváte novou stránku, která ještě není zaindexována, tak je potřeba o tom dát vědět také vyhledávači. Určitě je nutné, aby na vaši novou stránku nebo web odkazoval některý zpětný odkaz z venčí – internetu. Poté může vaší stránku navštívit vyhledávací robot a zaindexovat ji. Stránka, která na vás odkazuje vám předá část svého PageRanku. Nepostačí tedy pouze prolinkování stránek v rámci vašeho webu, což má vliv až v případě, že o Vašem webu vyhledávače již ví.

Zpětné odkazy jsou určitě zaručeným způsobem, jak se na vaše stránky vyhledávací robot dříve či později dostane. Pokud chcete snížit tuto dobu na minimum, dejte o sobě vědět vyhledávačům přímo.

Způsoby zrychlení indexace

 • Zadat URL přímo do formuláře
 • Přidat sitemapu
 • Zpětné odkazy
  • kvalitní obsah
  • sociální sítě
  • komentáře
  • katalogy

Jak oznámit vyhledávači existenci nové stránky přímo?

Lepší a rychlejší možností je oznámit vyhledávači existenci nové stránky (stránek). To lze provést pomocí speciálních formulářů jednotlivých vyhledávačů. Zde je výčet těch hlavních:

Pokud takto zaregistrujete vaše nové stránky, přidají se do seznamu a robot je navštíví automaticky. Není potřeba přidávat manuálně každou stránku, postačí úvodní stránka a robot si už najde navigaci nebo mapu webu z které se dostane na ostatní stránky. Výhodou je, že Vás to nic nestojí a dostanete se rychleji do povědomí vyhledávačů.

Přilákejte vyhledávacího robota na vaše stránky pomocí formulářů k tomu určených.

Indexace do Seznamu

Je obyčejně pomalejší a problemtičtější.

Aktualizace náhledů v SERPu

Výše zmíněný formulář pro přidání stránky do Seznamu má ještě jednu funkci. Pokud změníte design svých stránek je vhodné, aby tuto vizuální změnu zaregistroval i SERP. Tuto funkci plní právě i formulář pro přidání stránky, stačí tedy po úpravě vzhledu znovu „vnutit“ Seznamu váš web a změny se projeví během pár dnů.

Náhled vašeho webu lze aktualizovat u Seznamu pomocí formuláře pro přidání stránky.

Řešíte indexaci a SEO?

Potřebujete si zkontrolovat zda děláte v SEO vše správně?
Nebo potřebujete pouze inspiraci pro další správné kroky, které je potřeba v optimalizace webu udělat?

Pak zkuste tento nástroj, kde jsou sestavené ověřené úkoly do checklistů od předních SEO specialistů:

Projděte si přes 130 úkolů ze SEO v základní verzi ZDARMA.

Petr Jiránek
Follow me
Odběr
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
1 rok před

Mam eshop http://www.detailing-car.cz a chci byt co nejlepši co mam delat 🙂