6 největších SEO chyb www stránek

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

aneb proč Váš web vyhledávače nesnáší

Nejste ve vyhledávačích vidět? Nevíte, čím to je? Ověřte si, zda neděláte základní a nejčastější chyby, které brání např. indexaci Vašeho webu. Nemusíte být expert, aby jste tyto základní chyby odhalili. Problémy jsou často spojeny především s obsahem a texty.

Nejčastější chyby

  1. Stránky ve flashi – flash je objekt, stejně jako obrázek, vyhledávače v objektu neumějí moc dobře „číst“. Dalším problémem je, že většinou je veškerý obsah na jedné URL adrese (URL adresa se nemění, vše je v indexu).
    Pozor! Neznamená to, že nemůžete flash využít, pouze ho použijte např. na grafické bannery, animace apod. – tedy k čemu je určen, nikoli ke sdělování textových informací.
  2. Obrázkové texty – častá chyba u akčních letákových akcí. Firma má akci zpracovanou pro tisk (např. leták) a šup s tím na web, přeci se to nebude přepisovat, tak se to tam flákne jako obrázek, „ideálně“ bez popisu a do názvu se dá Akce č. 999 – a pak se všichni diví, že to vyhledávač nenajde.
  3. Příliš mnoho klíčových slov aneb vše na jedné straně, pokud možno heslovitě bez popisu – ok, taky se to tak dá dělat, ale pak se připravte, že ve vyhledávačích jste bez šance a aby byl Váš web vidět budete muset investovat minimálně do PPC reklam (Sklik, AdWords).
  4. Příliš málo textu bez prolinkování – tato chyba často vzniká u firemních webů díky tomu, že firma (živnostník, prodejce) nedokáže popsat svůj produkt (výrobek, službu) ani v reálném životě. Neexistuje žádný produktový list, žádné vlastnosti výrobku apod. Jak chcete něco prodávat (kor bez osobního kontaktu), když to neumíte ani popsat (definovat)?
  5. Duplicitní obsah – vymýšlet své vlastní texty? Tak to ani náhodou, vždyť na internetu už všechno je a stačí Ctrl+C a Ctrl+V, že ano?!. Nepodceňujte vyhledávače, nejsou tak primitivní jak se „říká“ a uvědomte si, že síla originálního čtivého obsahu s nástupem sociálního marketingu poroste a poroste.
  6. Příliš mnoho odchozích odkazů -výměna odkazů je fajn, odkazování na partnery je taky dobré, ale prosím Vás kašlete na ty patičkové šílenosti, kdy je v patičce 50 a více odkazů. Jednoho krásného dne totiž dostanete od vyhledávače penalizaci a cesta zpět do indexu vyhledávače je trnitá.
Petr Jiránek
Follow me
Latest posts by Petr Jiránek (see all)