Snězte tu žábu!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

21 rad, jak v co nejkratším čase udělat co nejvíce. Zní to hezky, že :)? Paráda je, že to funguje. Útlá knížka, která změní Váš přístup k řešení nepříjemných zálažitostí.

Píšou, že Snězte tu žábu! je bestseller – prodáno více než 500 000 kopií, nedivím se. Měl by si ji přečíst každý (tím myslím skutečně každý, myšlenky a postupy se dají uplatnit i v běžném životě).

Pokud tedy máte problémy s odkládáním nepříjemných záležitostí, neváhejte a zkuste zavést kroky a postupy, kterými toto odsouvání protivných, ale důležitých úkolů odstraníte.

Co je na zadní straně knížky

To si můžete přečíst v obchodě nebo v popisu položky v eshopu :), takže v rychlosti:

Nikdy nikdo neudělá všechno co má na seznamu „nutno udělat“. Úspěšní lidé se nesnaží udělat vše, soustředí se na důležité úkoly, vše ostatní delegují či prostě nedělají. Problém je, když mezi těmi důležitými úkoly, které máte udělat je ten správný pro Vás, který dělat bytostně nechcete.

A proč ten zajímavý název knížky?

Když si ráno dáte k snídani odpornou živou žábu, pak budete vědět, že Vás ten den nečeká nic horšího a ostatní úkoly už jsou zábava. (Samozřejmě je to metafora: odporná živá žába = odporný reálný úkol), takže, ne aby jste vybírali čápům jejich loviště žab ;-).

21 rad pohromadě

 1. Prostřete stůl
 2. Plánujte každý den předem
 3. Použijte na vše pravidlo 80/20
 4. Berte v úvahu důsledky
 5. Praktikujte kreativní otálení
 6. Praktikujte průběžně metodu ABCDE
 7. Soustřďte se na oblasti, které přinášejí klíčové výsledky
 8. Aplikujte Zákon tří
 9. Dříve než začnete, důkladně se připravte
 10. Postupujte od barelu k barelu
 11. Aktualizujte své klíčové dovednosti
 12. Investujte do svého nadání
 13. Identifikujte svá nejslabší místa
 14. Vyvíjejte na sebe tlak
 15. Využijte maximálně své schopnosti
 16. Motivujte se k činu
 17. Vymaňte se z vlivu moderní techniky
 18. Úkol rozdělte na menší části
 19. Vytvořte velké časové úseky
 20. Vypěstujte si smysl pro naléhavost
 21. Řešte každý úkol zvlášť

Můj názor

Jedna z nejlepších knih, na které jsem minulý rok narazil. Perfektní je přehled na konci knížky „Závěr: Dejme to vše dohromady“. Stačí ráno otevřít při ranní kávě, prolétnout očima 21 bodů, oživit si myšlenky z knížky… nabije Vás to a dodá odvahy, aby jste TU SVOU ŽÁBU, opravdu ten den snědli.

Zavést všechny body do svého pracovního „workflow“ není vůbec žádná sranda. Musíte si je totiž dostat pořádně „pod kůži“, aby se staly Vaší přirozeností. Co je však hodně pozitivní, že to funguje. Hned jak se zbavíte svého prvého odporného úkolu, který Vám hnije v poště nebo ve Vašem ToDo listu, máte úžásný pocit, ten je třeba využít, hned, než se rozplyne.

Kde knížku koupit?

Osobně jsem ji koupil v kamenném krámě, tuším v Luxoru. Knížku vydalo nakladatelství ANAG, knížku je možné koupit přímo v jejich internetové obchodě – Snězte tu žábu!.

Petr Jiránek
Follow me
Latest posts by Petr Jiránek (see all)